Přeskočit navigaci

Články vydané autorem:
Český rozhlas Pardubice

Počet článků: 38

Vysílání Českého rozhlasu Pardubice na internetu nově

Vydáno dne: 6.5.2005

 Český rozhlas Pardubice opět rozšiřuje svoje služby a vychází vstříc posluchačům, kteří poslouchají vysílání přes internet. Od středy 4. května mají možnost poslouchat živé vysílání Českého rozhlasu Pardubice na internetu ve třech různých kvalitách.

Čipování kol v Chrudimi

Vydáno dne: 5.5.2005

Snad každému v životě už něco ukradli. Nejčastěji se samozřejmě kradou peněženky, poměrně úspěšně je však dohánějí bicykly. Kradou se kola silniční, horská, treková či dětská. Kradou se kola drahá i tak zvané "plečky". Kolo vám odcizí v noci ze sklepa za svitu měsíce, ale i za bílého dne na frekventované ulici. Nejlepší obrana proti odcizení kola je asi žádné nemít. To ale není moc praktické. V Chrudimi proto od května rozjeli nový projekt, který by měl zlodějům alespoň trochu znepříjemnit život. Více už redaktorka Naďa Kubínková.

Radar městské policie v Chrudimi

Vydáno dne: 5.5.2005

Překračujete zcela běžně předepsanou rychlost nebo telefonujete za jízdy? Pro řidiče, kteří projíždějí Chrudimí, to bude docela velký hazard. Od května totiž začnou městští strážníci používat nový laserový radar. Ten je přenosný a kromě měření rychlosti umí pořídit i fotografii espézetky či řidiče. Nově pořízený přístroj tak bude moct usvědčit každé zaměřené auto z porušení dopravních předpisů. Více informací zjišťovala redaktorka Naďa Kubínková.

Dům na půli cesty

Vydáno dne: 5.5.2005

Dům na půli cesty. Tak se nazývá zařízení, které poskytuje dočasný azyl dětem z nefunkčních rodin. Jedná se o jakousi startovací čáru do života, kterou mohou například využít děti z dětských domovů od 17 do 25 let po dobu jednoho roku. Jeden takový dům má vyrůst i v Chrudimi. Lidé žijící v okolí objektu, který chce město s podporou státu přestavět na chráněné byty, se proti vzniku tohoto zařízení postavili. Jaké k tomu měli důvody, zjišťovala redaktorka Naďa Kubínková.

Byty Na Větrníku

Vydáno dne: 22.4.2005

Řešit otázku bydlení není určitě nic příjemného. Mít své zázemí a soukromí je totiž jednou z nejdůležitějších lidských potřeb. Sehnat příjemné bydlení za rozumnou cenu je ale téměř cirkusový kousek. Proto když radnice nabízí městské byty, je jisté, že o ně bude velký zájem. Chrudimská radnice rozdá v nejbližší době jednopokojové a dvoupokojové byty v lokalitě Na větrníku. Kdo má šanci takový byt získat, zjišťovala redaktorka Naďa Kubínková.

Rozhovor s architektem Romanem Kouckým

Vydáno dne: 21.4.2005

Chrudimské Resslovo náměstí protíná frekventovaná silnice. Přes historické centrum si tak řidiči zkracují cestu z jednoho konce města na druhý. Většina z nich si navíc s dodržováním rychlosti nedělá těžkou hlavu. A tak veřejnost začala volat po změně. Radní proto oslovili známého architekta Romana Kouckého, aby jim pomohl podobu náměstí upravit. Architekt představil svou studii zastupitelům a ti její první část, která se týká Široké ulice vedoucí na Resslovo náměstí, schválili. Romana Kouckého poprosila o krátký rozhovor redaktorka Naďa Kubínková.

Rozhovor se zachráncem

Vydáno dne: 20.4.2005

Lukáš Vlach je studentem skutečského gymnázia. V neděli 27. března ráno si šel zaběhat k řece Chrudimce, na kterou se ve stejný čas vydali na nafukovacím člunu mladí manželé. Na řece panoval v tento čas první povodňový stupeň. Žena se pokusila z člunu vystoupit , smekla se jí noha, spadla do vody a upadla do bezvědomí. Mezitím se její manžel pokoušel přejet s člunem jez, avšak loď se s ním převrátila. Z vody se už nevynořil. Lukáš Vlach uslyšel jeho volání o pomoc. Ve svých devatenácti letech se mu podařilo zachránit mámu od dvou dětí. O krátký rozhovor ho poprosila kolegyně Naďa Kubínková.

Šance pro tebe

Vydáno dne: 20.4.2005

Šance pro tebe. Tak se jmenuje chrudimský projekt, který funguje už téměř 17 let. Jeho smyslem je ukázat mladým lidem, jak se žije jinde ve světě, jak zde lidé smýšlejí a jak to tam vlastně všechno funguje. Komu a jaká šance je nabídnuta, se dozvíte z rozhovoru, který natočila s duchovním otcem projektu Lubošem Jelínkem kolegyně Naďa Kubínková.

Rozhovor se starostou Chrudimi L. Libým

Vydáno dne: 19.4.2005

Přes chrudimské náměstí v historickém centru se řidiči zkracují cestu z jednoho konce města na druhý. To se nelíbí většině obyvatel. Proto radnice oslovila známého architekta Romana Kouckého. Ten zastupitelům představil svou architektonicko-urbanistickou studii, která by toto náměstí oživila a zároveň zabránila nepříjemnému tranzitu. Více informací připravila redaktorka Naďa Kubínková.

Mistři budou on-air!

Vydáno dne: 18.4.2005

 Na úterý 19. dubna 2005 je naplánovaná slavnostní tečka za oslavami hokejového titulu – a Český rozhlas Pardubice jako mediální partner hokejového klubu samozřejmě nezůstane pozadu. Od devíti do deseti hodin dopoledne jsme pro vás připravili mimořádný Sportovní region – jehož hosty budou někteří členové vítězného týmu.

1 2  3  4  >> 
© 2001-2022 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.