Přeskočit navigaci

Beaujolais - degustace vín
Chrudimská Šatlava

Pojďte oslavit společně státní svátek u dobrého vína, které se smí otevírat až po 15.11. Degustaci vín stejně jako v loňském roce povede David Matýsek.

Mladé Beaujolais Nouveau je celosvětovým fenoménem na konci každého listopadu.

I když Beaujolais nouveau (čte se božolé nuvó) zcela jistě není nejlepší francouzské víno, v každém případě je to nejznámější a nejrozšířenější francouzské víno. Znají ho i ti, kteří ho nikdy neochutnali.. I přes další příchozí mladá vína (Svatomartinské či italské Novello), stále Beaujolais Nouveau je zde.
Beaujolais a především odrůda, z které je vytvořeno, je přímo předurčeno k produkci mladých vín. Dává ovocná, svěží a snadno pitelná vína s jemnými tříslovinami a středním tělem. Právě již jako mladá jsou příjemně pitelná a jejich potenciál k zrání je maximálně 5 let. I když výjimky existují.
Mladé Beaujolais je ze zákona povoleno otevřít/konzumovat až od půlnoci 3. čtvrtka v listopadu. Původně to bylo pevně stanoveno na 15. listopadu, ale protože datum často vycházelo na víkend, což z pohledu prodeje nebylo praktické, přešlo se na princip “posuvného” čtvrtka.

Kde: Resselovo náměstí 4, Chrudim

Kdy: 17.11.2023

Otevírací doba:
19:00

WWW: https://www.smsticket.cz/vstupenky/37127-beaujolais-bozole-degustace-vin-chrudimska-satlava-chrudim

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Doprovodný obrázek k akci

Upravit/Smazat

© 2001-2023 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.