Přeskočit navigaci

Dny řemesel
Země Keltů

Nahlédněte do života keltských řemeslníků a staňte se na den jedním z nich.

Máte rádi řemesla a obdivujete ruční práce? Přijďte se podívat, jak se dříve zpracovával kov, vyráběl textil od základů nebo jak se pracovalo s hlínou.
Na Dny řemesel mohou přijít nejen dospělí, ale i děti. Pro nejmenší budou totiž nachystané dílničky.
Tato řemesla můžete nejen obdivovat, ale také si je sami vyzkoušet. Po ruce bude vždy ochotný lektor, s jehož pomocí si zvládnete ukovat menší výrobek, nebo vyzkoušet tkaní na stávku.
Lidé v době železné byli velmi zruční řemeslníci. Abychom dokázali předvést alespoň něco málo z jejich umění, museli jsme akci rozložit na více dní. Jenom metalurgie, tedy práce s kovem, je sama o sobě velmi zajímavá.

Co vše tedy můžete vidět?
Skanzen bude otevřený od 10–18 hodin. Představeny budou různé techniky práce s keramikou od počátečního zpracování hlíny až po konečně výrobky, práce na hrnčířském kruhu nebude chybět.
Uvidíme, jak se odlévají kovy, aby pak mohly vzniknout hezké bronzové šperky.
A v neposlední řadě se podíváme, jak se zpracovává vlna a len. Od stříhání ovcí, spřádání prvních nitek a jejich barvení až po tkaní kusů látek.
Zajímavé bude také sledovat výrobu skleněných korálků.

Workshopy pro děti i dospělé:
Jste zruční a baví vás nebo vaše děti práce rukama? Máte jedinečnou možnost vyzkoušet si kování menších výrobků, ražbu mincí či rýžování zlata.
Pro návštěvníky bude umožněno i tkaní na hřebenovém stávku a spřádání nití.
Můžete si zkusit také vyrobit keramickou nádobu.
A když vám vyhládne, tak si můžete v keltské kuchyni upéct placku.
Součástí akce bude také hudební vystoupení a stánkový prodej, kde si můžete zakoupit něco pěkného na památku. V hostinci U Dubového Kelta vás jako vždy pohostí dobrým jídlem a pitím!Odstartujte letní prázdniny netradičně a zastavte se strávit Dny řemesel v přírodě a offline.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Kde: Nasavrky 409, Nasavrky

Kdy: 4.7.2024-6.7.2024

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Doprovodný obrázek k akci

Upravit/Smazat

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.