Přeskočit navigaci

Hola, hola, škola volá! aneb Chrudim, město škol.
Regionální muzeum v Chrudimi

Tradice chrudimského školství sahá až do 14. století. Současná síť škol vznikala průběžně od druhé poloviny 19. století. Nejstarší školní budova sice již svému účelu neslouží, ale řada současných škol sídlí v původních budovách z 19. nebo počátku 20. století. Výstava stručně připomene historii chrudimského školství a obecně historii vzdělávání.

Věděli jste, že školní rok nezačínal vždy 1. září? Že dívky neměly přístup k středoškolskému ani univerzitnímu vzdělání? Že učitelky nemohly být vdané? Že učitel gymnázia musel složit zkoušky, aby získal profesuru? Že v jedné třídě obecné školy bývalo i sto žáků? Že praktická škola vznikla až ve 20. století? Že mnoho žáků mělo jen základní vzdělání? Že se na středních školách platilo školné? Že chodit do školy bývalo výsadou a nikoli povinností?

Kde: Široká ul. 86, Chrudim

Kdy: 19.5.2023-1.10.2023

WWW: https://www.chrudimdnes.cz/detail/2006/hola-hola-skola-vola-aneb-chrudim-mesto-skol/

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Upravit/Smazat

© 2001-2023 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.