Přeskočit navigaci

Strašidla v Široké ulici

Z městských stavení byl zvlášť zlopověstný jeden dům v Široké ulici (dnes obchodní dům Máj). Vypráví se o krvavé postavě na chodbě, o ohnivých hlavách, zírajících ze sklepa nahoru, o příšerách, které se honily po pokojích. Obzvláště překvapen byl kdysi cizí návštěvník domu, který večer ve vstupu, prý při návratu z hostince, narazil na rakev, kolem níž stály ve dvou řadách hořící svíce. Domníval se, že v domě někdo zemřel a byl pak velice překvapen, když zjistil, že nahoře se koná domácí ples a rakev že je jen mámením pekla.

Široká ulice před rokem 1911

Široká ulice před rokem 1911

Také ulice před domem byla občas dějištěm strašidelných dějů: zastavil tam kočár, na jehož kozlíku seděl ohromný kozel ohnivého jazyka a z kočáru do domu zamířili dva pekelníci.

Ve druhé polovině 19. století zde byla ubytována kočovná divadelní společnost Pavla Švandy ze Semčic. Na pobyt zde vzpomínali s hrůzou, noci bývaly hrozné. Jednou je probudila střelná rána, jindy bylo slyšet tajemné zvuky, jindy bylo slyšet pobíhání po zemi. Když je jednou opět probudila střelná rána, uviděli v měsíčním světla sedět ženu zahalenou bílým závojem. To už dále herecká rodina nebyla ochotna snášet a hned druhý den se vystěhovala.

© 2001-2022 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.