Přeskočit navigaci

Namibie - černobílá i barevná, horká i chladná
Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé

Cestopisná přednáška manželů Aleše a Marty Němečkových. Namibie „Namib“ znamená podle místního jazyka „nesmírný“ nebo také „velká prázdnota“ a je jménem rozlehlé extrémně suché písečné pouště, považované za nejstarší na světě, na jihozápadním subtropickém pobřeží Afriky, kterou zde omývá nezvykle chladný Atlantický oceán. Namibijská republika je přesto plná nejen (třeba i „lidsky“) černobílých, ale i barevných nečekaných kontrastů, prapůvodních černošských kmenů, surovinového bohatství, neobvyklých druhů endemitických rostlin a zvířat, které jsou pro fotografa lákavým cílem. Projedeme téměř 6.000 km po drsných silnicích nejméně obydlené (dříve koloniální) země černého kontinentu a alespoň na plátně se setkáme s domorodými Damary, Herery a Hinby žijícími dodnes v jednoduchých chýších, velkými i malými zvířátky v divočině rezervací. Navštívíme místa pradávné historie kontinentu i jeho obyvatel, kolonie lachtanů a tučňáků na nebezpečném pobřeží, kde ztroskotalo mnoho mořeplavců, úchvatné přírodní scenérie, sluncem zbarvené a větrem vymodelované duny a suchá koryta občasných řek v hlubokých kaňonech nás dovedou přes obratník Kozoroha až do Kalahari obývané kmeny Křováků. A možná se nám někde v písku pouště zaleskne i surový diamant.

Promítání fotografií může být doprovázeno paralelní projekcí na vedlejší plátno, kde lze pro lepší orientaci v terénu průběžně sledovat záznamy z GPS (tracks) zobrazené přímo do trojrozměrné ortofotomapy pomocí aplikace GoogleEarth; samozřejmě včetně vzdáleností, přesných časových údajů a výškových profilů výstupů. Upoutávku naleznete i zde: http://math.feld.cvut.cz/nemecek/pozvanka/namibie/

Klub Cestou necestou pořádá sbor Církve adventistů s.d. v Luži ve spolupráci s Hamzovou odbornou léčebnou.
Jste srdečně zváni.
Čestmír Šťovíček

Kde: Košumberk 80, Luže

Kdy: 4.11.2017

Otevírací doba:
15:30

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Doprovodný obrázek k akci

Upravit/Smazat

© 2001-2017 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.