Přeskočit navigaci

Antonín Dvořák - Rusalka
Klášterní zahrady

Kdo by dnes neznal dojemný pohádkový příběh o vodní víle Rusalce, která doplatí na svou lásku k člověku, příběh, který vypráví o velké lásce, štěstí, zklamání a zoufalství. Pohádkovou atmosféru plnou melodické fantazie a mistrovské instrumentace krásně dokreslí chrudimské Klášterní zahrady, které jsou ideálním místem pro koncerty open air. Dvořákova Rusalka je bezpochyby jedním z nejkrásnějších operních děl světové literatury a v Chrudimi jí svůj úchvatný hlas propůjčí něžná Alžběta Poláčková, sólistka Národního divadla v Praze.

Orchestr Divadla F. X. Šaldy Liberec • dirigent Stanislav Vavřínek

Ježibaba - Dagmar Pecková

Rusalka - Alžběta Poláčková (sólistka Národního divadla v Praze)

Princ - Richard Samek

Vodník - Jan Šťáva

Cizí kněžna - Lucie Hájková

1., 2. a 3. žínka, Kuchtík, Hajný (Lovec) - tyto menší role jsou obsazeny začínajícími pěvci a nejlepšími účastníky interpretačních kurzů Dagmar Peckové minulých ročníků.

Kde: , Chrudim

Kdy: 26.8.2019

Otevírací doba:
19:00

WWW: http://www.zpfestival.cz

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Doprovodný obrázek k akci

Upravit/Smazat

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.