Přeskočit navigaci

Horák, Louthan - ilustrace, komiks
Multifunkční centrum

Autorská dvojice výtvarníků představuje na aktuální výstavě v hlineckém Multifunkčním centru tvorbu, na které se již několik let spolupodílí. Martin Horák a Jiří Louthan - absolventi Střední umělecké školy grafické v Jihlavě - v galerii MFC prezentují svoje práce v oblasti ilustrace a komiksu, které se vedle své volné tvorby momentálně věnují. Vystaveny jsou čtyři projekty.

Prvním z nich je Aranka - projekt pro školy na téma sociálního vyloučení a jeho dopadu do oblasti vzdělávání. Druhým je komiks Příběhy o Libuši, odkazující v několika příbězích k temné minulosti vypálené osady Ležáky. Třetím jsou ilustrace pro tzv. e-learning na téma finanční gramotnosti, opět pro školní mládež. Trojice zmíněných projektů vznikla pro Místní akční skupinu Hlinecko. Čtvrtý projekt autoři tvořili pro studio animovaného filmu Kluci vespolek. Pro připravovaný animovaný seriál Chrličovy Příběhy o památkách UNESCO vznikla celá řada rozkreslených návrhů, mapujících unikátní pamětihodnosti střední Evropy, vždy v doprovodu ústřední trojice svérázných postav.

Kde: Adámkova třída 341, Hlinsko

Kdy: 5.3.2020-16.4.2020

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Upravit/Smazat

© 2001-2020 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.