Přeskočit navigaci

Ota Janeček - Kresby a sochy
Galerie Art - Světlana a Luboš Jelínkovi

Ota Janeček, jeden z nezastupitelných českých umělců 20. století, by oslavil 100. narozeniny. K této příležitosti připravila Galerie Art dvě výstavy, které mapují průřez celkovým tvůrčím obdobím tohoto autora. První z nich - Obrazy - proběhla na jaře loňského roku. Nyní představujeme druhou část - Kresby a sochy.

Většina kreseb z této výstavy byla součástí expozice v Anglii v roce 1985, která okouzlila veřejnost i odborníky. “Kresby Picassa, Braqua, Modiglianiho, Matisse, Egona Schieleho a Oty Janečka jsou to nejhodnotnější, co v tomto století v kresbě vzniklo,” napsala anglická kritika po Janečkově londýnské výstavě v roce 1985. Takto adorované kresby mají nyní možnost vidět i návštěvníci naší výstavy.

Sochy pocházejí většinou z raného období autory tvorby, které Ota Janeček vytvořil řezbou do dřeva, některé z nich byly odlity do bronzu až v pozdějších letech.

Kde: Resselovo náměstí 12, Chrudim

Kdy: 27.7.2020-19.9.2020

WWW: http://www.galerieart.cz

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Doprovodný obrázek k akci

Upravit/Smazat

© 2001-2020 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.